Główny tutor: mgr inż. arch. Monika Dominik
Terminy: środy 18:00 - 21:00
Cena:
 800pln / trymestr lub 2250pln / cały rok

Kurs ten jest dedykowany osobom zainteresowanym niezwykle ciekawym tematem, jakim jest człowiek: portret i postać; w technikach suchych w tym, malarstwa pastelowego jak i rysunku, węgla. Kurs jest dedykowany osobom zainteresowanym tematyką oraz kandydatom na uczelnie artystyczne. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących jak i tych, które pragną rozwijać posiadane już umiejętności w rysunku portretowym jak i postaci.

Program kursu obejmuje m.in. naukę od podstaw proporcji ludzkiego ciała z uwzględnieniem kanonu twarzy w zależności od wieku portretowanej osoby, poznawanie techniki malarstwa pastelowego krok po kroku z uwzględnieniem proporcji, kanonu (dorośli, dzieci), waloru, tła i kompozycji. Uczestnicy dostaną też praktyczne wskazówki dotyczące: rodzaju pasteli i różnych producentów, podłoża, przechowywania i dbania o prace wykonane w tej delikatnej aczkolwiek bardzo bogatej technice.

Szkice wykonywać będziemy na podstawie zdjęć, jak i na żywo w oparciu o rysowanie modela. Oprócz części „wykładowej” i ćwiczeń w czasie zajęć będziemy korzystać z materiałów pomocniczych takich jak tuturiale „krok po kroku” dopasowanych do tematu zajęć.

Potrzebne materiały:

Pastela:
- arkusze papieru 50x65cm do pasteli gramatura min. 160g/m2 (polecane rodzaje: Canson Mi Teintes, Daler-Rowney Murano) lub akwarelowy 300g/m2 np.: Bockingford. Nie biały. Proponowane odcienie to beże, ciepłe szarości, złamane ecru itp. 
- ewentualnie blok do pasteli format 32 x 41 cm/40,6cm x 30,5cm lub 42cm x 59,4cm lub w tych granicach (np.: bloki Canson Mi Teintes, Daler-Rowney Murano),
- zestaw pasteli suchych twardych w sztyftach Derwent 6 brązy lub Cretacolor lub innych twardych w odcieniach brązów. 
- fiksatywa, polecam: Sennelier
- gumka chlebowa
- chusteczki lub papierowe ręczniki, ściereczka z mikrofibry 

Lepiej wstrzymać się z zakupem zestawu pasteli suchych. Na zajęciach będzie można przetestować pastele takich marek jak Sennelier, Terry Ludwig, Schmincke, Daler-Rowney i dopiero dokonać zakupu odpowiedniego zestawu.

Rysunek:
- karton do pasteli j.w. lub gładki (bez faktury) karton 50x70cm,
- przybory rysunkowe do wyboru: ołówki, węgiel, kredki,
- fiksatywa j.w.
- gumka chlebowa i zwykła.


Formularz Zapisów

W celu zapisów na zajęcia prosimy o wypełnienie załączonego formularza.
Potwierdzenie prześlemy mailem na podany przez Państwa adres najszybciej jak to tylko możliwe.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lineare@lineare.pl lub telefoniczny:
+48 792 759 737 (Minh Dam), +48 693 573 211 (Joanna Pętkowska).