success student

mgr inż. arch. Joanna Pętkowska

Główny Nauczyciel

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Za dyplom magisterski otrzymałam główną nagrodę w międzynarodowym Konkursie PKN ICOMOS im. Profesora Jana Zachwatowizca na najlepsze prace dyplomowe podejmujące problematykę ochorny dziedzictwa kulturowego.

Jestem doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz prowadzę zajęcia w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WAPW. W ramach otrzymanego przeze mnie stypendium wyjazdowego prowadziłam przez 9 miesięcy na Technische Universität Berlin badania nad doktoratem oraz zajęcia dydaktyczne.

Nauczaniem rysunku architektonicznego i malarstwa akwarelowego zajmuję się już od 9 lat, również poza Wydziałem Architektury. Jestem współzałożycielką Szkoły Rysunku Lineare.

Zasiadam w zarządzie Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i należę do jego komitetu założycielskiego. Biorę udział w licznych plenerach malarskich oraz wystawach w kraju i za granicą. Mam również doświadczenie w prowadzeniu warsztatów akwarelowych, między innymi dla Muzeum Narodowego w Krakowie.

Współpracuję z biurami architektonicznymi, urbanistycznymi i agencjami reklamowymi. Dotychczas wykonałam wizualizacje do około 30 projektów architektonicznych i urbanistycznych, polskich oraz zagranicznych. Uczestniczę w pracach projektowych (metoda warsztatów charrette) w międzynarodowym zespole architektów i urbanistów w Polsce (Miasteczko Siewierz, Gdynia Zachód, Konstancin Jeziorna - Stara Papiernia, Cementownia Grodziec, Rogoźnik), Belgii, Rumunii, Niemczech, Rosji i Egipcie.


wystawy
 

- Wystawa indywidualna w siedzibie Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej, 2015
- Wystawa zbiorowa w siedzibie Ambasady Polskiej przy OECD w Paryżu, 2013 i 2014 r.
- Wystawy Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich w Warszawie w 2012 r., Pruszkowie, Olkuszu i Bielsko-Białej w 2013 r.,
- Wystawy zbiorowe po plenerze w Beskidzie Niskim, sponsorowanym przez Orlen Upstream, Warszawa i Kraków, 2012 r.
- Pięć wystaw rysunków i akwarel Koła Naukowego Rysunku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w latach: 2006-10
- Trzy wystawy Koła Naukowego Rysunku w Siedzibie Oddziału Warszawskiego SARP, ul. Foksal 2, Warszawa w 2009, 2010 i 2011 r. Zapoczątkowana przeze mnie tradycja tych dorocznych wystaw studenckich w Pałacu Zamoyskich trwa do dziś.
- Wystawa zbiorowa po plenerach w Toskanii i na Sycylii pt. "Słońcem malowane" w Galerii MITO w Warszawie w 2009 r.
- Wystawa zbiorowa profesorów i studentów "Kazimierz Dolny w rysunku i malarstwie architektów z kręgu warszawskiego Wydziału Architektury" w Kazimierzu Dolnym w "Galerii Letniej" Rynek 19, w 2007 r.

image

Dąb

image

Martwa Natura

image

Mokotowska 57

image

Przewięź Las

image

 Walter Junior SS

image

Głowa Rycerza Dostrony

image

Kazimierz Dolny - Las

image

Kapitel Koryncki

image

Sycylia Modica

image

Janów Podlaski Wieża Zegarowa

image

Toruń Portal

image

Kazimierz Dolny - Organy

image

San Giminiano

image

Praga Křižovnické Namésti

image

Praga Staroměstská Radnice

image

Goerlitz

image

Liberec

image

Wawel