success student

mgr inż. arch. Monika Dominik

Nauczycielka Pasteli

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski pod kierunkiem mgr inż. arch. Stanisława Karłowskiego w 2013r. projektując przedszkole Montessori i analizując „Wpływ otoczenia na rozwój dziecka”. Projekt był pokazywany w ramach 18. edycji wystawy „Plany na przyszłość” SARP. Dyplom inżynierski obroniła w 2009r. pod kierunkiem prof. nzw. dr. inż. arch. Marka Świerczyńskiego.

Od sześciu lat specjalizuje się w malarstwie pastelowym. Do jej ulubionych tematów portretowych należy dziecko. Posługuje się różnymi technikami rysunkowymi i malarskimi w tym szczególnie pastelą suchą, PanPastelami oraz technikami mieszanymi.
Obserwacje do swojej pracy artystycznej i portretowej czerpie z pracy z dziećmi z kameralnego przedszkola Montessori, w którym od kilku lat pracuje i które współtworzy.
Uczestniczyła w warsztatach z portretu w pasteli u Christine Dumont organizowanych w Paryżu.
Inspirują ją prace wybitnych pastelistów jak Harley Brown, Alain Picard, czy klasyków jak Mary Cassatt, Władysław Ślewiński i inni.