Prowadzący: 
Minh Dam

Pakiet zajęć:
2 tygodniowy - 180pln / 2 tygodnie (150pln dla kontynuujących) 

Z powodu pandemii koronawirusa uruchamiany specjalny pakiet intensywnego kursu online dla wszystkich naszych obecnych kursantów i nowych zainteresowanych. W ramach pakietu otrzymują Państwo dostęp do zamkniętej grupy Lineare Online Classes na Facebooku, gdzie zajęcia będą prowadzone w formie livestream'u 3 razy w tygodniu. Filmy będą dostępne również do późniejszego oglądania po zakończeniu transmisji.

Harmonogram zajęć:
Wtorek 17:00 - 20:00
Piątek 17:00 - 20:00 (grupa po angielsku)

Sobota 11:00 - 14:00

Kurs online przygotowany przez naszą akademię artystyczną Lineare to pierwszy taki kurs w Polsce... no właśnie, nie chcemy się ograniczać co do regionu bo ze względu na charakter kursu, zarówno uczeń jak i mistrz będą mieli do niego dostęp z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy smartfon lub laptop i dostęp do internetu. Kurs ten kierujemy do wszystkich, którzy zainteresowani są malowaniem akwarelami i rysunkiem, ale z jakiegoś powodu nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. W jego trakcie możliwe będzie zarówno poznanie techniki, jak i szerokiego zakresu możliwości, jakie daje malarstwo tego typu.

Jak to działa?

Po wykupieniu subskrypcji uczestnik dostaje dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebook'u.
Uwaga! Żeby wziąć udział w kursie online konieczne jest posiadanie konta na Facebooku.

W umówionych godzinach według harmonogramu siadamy wszyscy w naszych domach do wspólnego malowania. Zajęcia są prowadzone w formie transmisji na żywo, a każdy uczestnik może na bieżąco publikować swoje prace w trakcie tworzenia w celu uzyskania korekty. Filmy będą również dostępne do obejrzenia po transmisji, więc osoby nieobecni podczas zajęć, będą mogły dany temat nadrobić we własnym czasie. Efekty finalne prac publikujemy w dedykowanym katalogu w celu uzyskania korekty, które będą przeprowadzane podczas kolejnych zajęć.

Program:

Średnio-zaawansowany / Zaawansowany – Program naszych warsztatów online jest kierowane do uczestników, którzy poznali już podstawy malarstwa akwarelowego. Podczas transmisji online możliwe jest śledzenie powstawania obrazów malowanych przez prowadzących „krok po kroku” oraz uzyskanie korekt swoich prac. Ten proces nauki niczym się nie różni od zajęć prowadzonych stacjonarnie w naszym studiu w Warszawie. Kurs online kładzie duży nacisk na samodzielność i dociekliwość kursanta.

Potrzebne materiały:

Zestaw podstawowy
- ołówek miękki B - 3B,
- gumka chlebowa,
- papier akwarelowy gramatura 300 gsm lub akwarelowy bawełniany gramatura 185-190 gsm,
- pędzel syntetyczny okrągły o wielkości nr 10-12,
- chiński pędzel wilk (do kupienia w naszym studiu),
- farby akwarelowe (w zupełności wystarczy komplet 12 kolorów; polecamy Winsor & Newton w tubce; warto dokupić również zamykaną pustą paletę, gdzie będziemy mogli wyciskać kolory),
- taśma malarska papierowa (brązowa lub żółta),
- papierowe ręczniki,
- spryskiwacz do kwiatów,
- szkicownik format A4 lub A5.

Zestaw zaawansowany
- ołówek miękki B - 3B,
- gumka chlebowa,
- papier akwarelowy bawełniany, gramatura 185-190 gsm lub 300 gsm (polecane: Arches, Saunders Waterford, Winsor&Newton 100% Cotton),
- chiński pędzel wilk (do kupienia w naszym studiu),
pędzel okrągły syntetyczny lub sobolowy o wielkości 10-12,(polecane: W&N PWC)
płaski pędzel Hake lub One Stroke (do kupienia w naszym studiu), ewentualnie płaski syntetyczny lub naturalny (polecane: W&N One Stroke), 
farby akwarelowe (w zupełności wystarczy komplet farb jak w zestawie podstawowym; polecane: W&N PWC w tubkach),
- taśma malarska papierowa (brązowa lub żółta),
- papierowe ręczniki,
- spryskiwacz do kwiatów,
- szkicownik format A4 lub A5.

Polecany zestaw 12 podstawowych kolorów (na podstawie palety profesjonalnych kolorów Winsor&Newton):
Winsor Yellow, Naples Yellow, Burnt Sienna, Vandyke Brown, Transparent Orange, Winsor Red, Alizarin Crimson, Ultramarine Violet, French Ultramarine, Cobalt Turquoise Light, Viridian, Neutral Tint.
W przypadku chęci dokupienia kolejnych kolorów polecam: Yellow Ochre, Raw Umber, Caput Mortum Violet, Quinacridone Violet, Cobalt Blue, Manganese Blue Hue, Hooker's Green, Davy's Gray, Titanium White.


Wykup Kurs Online

W celu zapisów na kurs online prosimy o wypełnienie załączonego formularza.
Potwierdzenie prześlemy mailem na podany przez Państwa adres najszybciej jak to tylko możliwe.
Proszę mieć na uwadze, że do korzystania z kursu online będzie wymagane posiadanie konta na Facebook'u.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lineare@lineare.pl lub telefoniczny:
+48 792 759 737 (Minh Dam).