Prowadzący: Minh Dam

Pakiety subskrybcji:
Miesięczny - 120pln / miesiąc
3 miesięczny - 300pln / 3 miesiące
Półroczny - 540pln / 6 miesięcy
3 miesięczny dla stacjonarnych uczestników kursu w Warszawie - 100pln / 3 miesiące

Kurs akwareli online przygotowany przez naszą akademię artystyczną Lineare to pierwszy taki kurs w Polsce... no właśnie, nie chcemy się ograniczać co do regionu bo ze względu na charakter kursu, zarówno uczeń jak i mistrz będą mieli do niego dostęp z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy smartfon lub laptop i dostęp do internetu. Kurs ten kierujemy do wszystkich, którzy zainteresowani są malowaniem akwarelami, ale z jakiegoś powodu nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. W jego trakcie możliwe będzie zarówno poznanie techniki, jak i szerokiego zakresu możliwości, jakie daje malarstwo tego typu.

Jak to działa?

Po wykupieniu subskrypcji uczestnik dostaje dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebook'u. Uwaga! Żeby wziąć udział w kursie online konieczne jest posiadanie konta na Facebooku. Z początkiem każdego miesiąca w grupie zostanie udostępniony materiał szkoleniowy na dany miesiąc oraz link do jego pobrania. W skład każdego pakietu miesięcznego będą wchodziły:
- 2 filmy instruktażowe wraz z komentarzem (czas trwania każdego filmu to ok. 45min),
- dodatkowe materiały i zdjęcia do samodzielnej pracy,
- okazjonalnie materiały szkoleniowe prowadzone przez zaproszonych artystów.
Udostępniony materiał należy pobrać, bowiem wraz z końcem miesiąca zostaną one usunięte z grupy i dostęp do nich będzie tylko i wyłącznie na specjalną prośbę. Uczestnicy będą mieli miesiąc na wykonanie prac związanych z danym pakietem tematów. Korekty prac będą prowadzone wybiórczo na zamkniętej grupie dyskusyjnej w formie komentarzy i filmów. Prace wykonane w późniejszym terminie mogą się nie doczekać korekty. Struktura w grupie będzie podzielona na początkujących, zaawansowanych i mentorów. Wypowiedzi mentorów będą traktowane jako oficjalny komentarz do prac, natomiast uczestnicy mogą również wzajemnie sobie robić korekty prac, do czego bardzo zachęcamy.

Program: (do wyboru język polski lub angielski)

Średnio-zaawansowany / Zaawansowany – Program naszych warsztatów malarskich online jest kierowane do uczestników, którzy poznali już podstawy malarstwa akwarelowego. Na filmach instruktażowych możliwe jest śledzenie powstawania obrazów malowanych przez prowadzących „krok po kroku”. Ten proces nauki niczym się nie różni od zajęć prowadzonych stacjonarnie w naszym studiu w Warszawie. Kurs online kładzie duży nacisk na samodzielność i dociekliwość kursanta.

Podstawowy - Dla osób, którzy nigdy nie mieli styczności z malarstwem akwarelowym i będą stawiać swoje pierwsze kroki, mamy przygotowany specjalny pakiet filmów instruktażowy pt. Podstawowy Kurs Akwareli (w przygotowaniu). Pakiet ten będzie do wykupienia jednorazowo i na zawsze i będzie stanowić doskonały start w przygodzie z akwarelą. Dla początkujących kursantów zalecane jest wykupienie pakietu Podstawowy Kurs Akwareli lub udział w naszych stacjonarnych zajęciach malarstwa akwarelowego (poziom podstawowy) przez 1 trymestr. Subskrypcja kursu akwareli online będzie świetnym dodatkiem bowiem wraz z subskrypcją otrzymają Państwo dostęp do grupy dyskusyjnej.

Warsztaty Masterclass – specjalnie przygotowany materiał szkoleniowy prowadzony przez zaproszonych artystów. Te tutoriale polecamy szczególnie osobom, którzy pragnąć poznać szerzej zagadnienia związane z malarstwem akwarelowym i spojrzenia na temat z perspektywy różnych artystów. Serdecznie zapraszamy.

Potrzebne materiały:

Zestaw podstawowy
- ołówek miękki B - 3B,
- gumka chlebowa,
- papier akwarelowy gramatura 300 gsm lub akwarelowy bawełniany gramatura 185-190 gsm,
- pędzel syntetyczny okrągły o wielkości nr 10-12,
- chiński pędzel wilk (do zamówienia u nas),
- farby akwarelowe (w zupełności wystarczy komplet 12 kolorów; polecamy dedykowany zestaw Aquarius do kupienia w naszym studiu lub Winsor & Newton w tubce; warto wówczas dokupić również zamykaną pustą paletę, gdzie będziemy mogli wyciskać kolory),
- taśma malarska papierowa (brązowa lub żółta),
- papierowe ręczniki,
- spryskiwacz do kwiatów,
- szkicownik format A4 lub A5.

Zestaw zaawansowany
- ołówek miękki B - 3B,
- gumka chlebowa,
- papier akwarelowy bawełniany, gramatura 185-190 gsm lub 300 gsm (polecane: Arches, Saunders Waterford, Winsor&Newton 100% Cotton),
- chiński pędzel wilk (do zamówienia u nas),
pędzel okrągły syntetyczny lub sobolowy o wielkości 10-12 (polecane: Roman Szmal Perla (syntetyk), Escoda Perla (syntetyk), W&N PWC (sobol),
płaski pędzel Hake lub One Stroke (do kupienia w naszym studiu), ewentualnie płaski syntetyczny lub naturalny (polecane: W&N One Stroke), 
farby akwarelowe (w zupełności wystarczy komplet farb jak w zestawie podstawowym; polecane: W&N PWC w tubkach, Daniel Smith, Schmincke Horadam lub QoR – bardzo drogie),
- taśma malarska papierowa (brązowa lub żółta),
- papierowe ręczniki,
- spryskiwacz do kwiatów,
- szkicownik format A4 lub A5.

Polecany zestaw 12 podstawowych kolorów (na podstawie palety profesjonalnych kolorów Winsor&Newton):
Winsor Yellow, Naples Yellow, Burnt Sienna, Vandyke Brown, Transparent Orange, Winsor Red, Alizarin Crimson, Ultramarine Violet, French Ultramarine, Cobalt Turquoise Light, Viridian, Neutral Tint.
W przypadku chęci dokupienia kolejnych kolorów polecam: Yellow Ochre, Raw Umber, Caput Mortum Violet, Quinacridone Violet, Cobalt Blue, Manganese Blue Hue, Hooker's Green, Davy's Gray, Titanium White.

link do sklepu online ]
Wykup Kurs Online

W celu zapisów na kurs online prosimy o wypełnienie załączonego formularza.
Potwierdzenie prześlemy mailem na podany przez Państwa adres najszybciej jak to tylko możliwe.
Proszę mieć na uwadze, że do korzystania z kursu online będzie wymagane posiadanie konta na Facebook'u.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lineare@lineare.pl lub telefoniczny:
+48 792 759 737 (Minh Dam).