Prowadzący: Minh Dam

Poziom zaawansowania: podstawowy, średnio-zaawansowany, zaawansowany

Pakiety zajęć:
Miesięczny (zajęcia raz w tygodniu) - 280pln / miesiąc (4 tygodnie)
Trymestralny (zajęcia raz w tygodniu) - 720pln / trymestr (12 tygodni)
Poziom podstawowy jest w formie pełnego, 3-miesięcznego kursu więc jest dostępny jedynie w formie trymestru.

Kurs akwareli online przygotowany przez naszą akademię artystyczną Lineare to pierwszy taki kurs w Polsce... no właśnie, nie chcemy się ograniczać co do regionu bo ze względu na charakter kursu, zarówno uczeń jak i mistrz będą mieli do niego dostęp z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy smartfon lub laptop i dostęp do internetu. Kurs ten kierujemy do wszystkich, którzy zainteresowani są malowaniem akwarelami, ale z jakiegoś powodu nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. W jego trakcie możliwe będzie zarówno poznanie techniki, jak i szerokiego zakresu możliwości, jakie daje malarstwo tego typu.

Program i sposób przeprowadzenia zajęć?

Po wykupieniu kursu uczestnik dostaje dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebook'u na której odbywają się zajęcia i korekty.
Żeby wziąć udział w kursie online konieczne jest posiadanie konta na Facebooku.

Kurs podstawowy (do wyboru język polski lub angielski) - dla osób, którzy nigdy nie mieli styczności z malarstwem akwarelowym i będą stawiać swoje pierwsze kroki, mamy przygotowany specjalny kurs pt. Podstawowy Kurs Akwareli. Pakiet ten jest do wykupienia jednorazowo i będzie dostępny poprzez platformę Vimeo, również po zakończeniu kursu. Jest doskonały start w przygodzie z akwarelą.
Obejrzyj prezentację i pełny opis tego kursu pod tym linkiem: https://vimeo.com/ondemand/podstawowykursakwareli

Każda lekcja Podstawowego Kursu Akwareli jest podzielona na 2 etapy.
Etap 1. to praca na podstawie nagranych wcześniej wykładów, 30 filmów instruktażowych podzielone na 12 rozdziałów (czas trwania każdego rozdziału to 45 - 60 min.) Zrealizowane ćwiczenia uczestnicy kursu publikują w dedykowanym katalogu na naszej grupie na Facebook'u.
Etap 2. - pod koniec każdego tygodnia odbywają się omówienie powstałych prac oraz korekty i konsultacje (po polsku i angielsku). Ten etap zajęć odbywa się w formie livestream'u na prywatnej grupie na Facebooku.
Zalecamy systematyczne wykonanie ćwiczeń zawartych w wykładach, najlepiej 1 rozdział / tydzień.

Kurs średnio-zaawansowany / Zaawansowany - program tych warsztatów malarskich online jest kierowane do uczestników, którzy poznali już podstawy malarstwa akwarelowego. Podczas transmisji online możliwe jest śledzenie powstawania obrazów malowanych przez prowadzących „krok po kroku” oraz uzyskanie korekt swoich prac. Ten proces nauki niczym się nie różni od zajęć prowadzonych stacjonarnie w naszym studiu w WarszawieKurs online kładzie duży nacisk na samodzielność i dociekliwość kursanta.

Kurs średnio-zaawansowany i zaawansowany jest prowadzony w całości w formie livestream'u. W umówionych godzinach według harmonogramu siadamy wszyscy w naszych domach do wspólnego malowania. Każdy uczestnik może na bieżąco publikować swoje prace w trakcie tworzenia w celu uzyskania korekty. Video-lekcje będą również dostępne do obejrzenia po transmisji, więc osoby nieobecni podczas zajęć, będą mogły dany temat nadrobić we własnym czasie. Efekty finalne prac publikujemy w dedykowanym katalogu w celu uzyskania korekty, które będą przeprowadzane podczas kolejnych zajęć.

Uczestnicy kursu otrzymują na wstępie dostęp do wszystkich archiwalnych filmów które są opublikowane na grupie. Kursanci mogą przeglądać archiwalny materiał i ćwiczyć na ich podstawie we własnym zakresie.

Warsztaty Masterclass – specjalnie przygotowany, zaawansowany materiał szkoleniowy prowadzony przez naszych nauczycieli i zaproszonych artystów. Te tutoriale są do nabycia jednorazowo i dostępny za pośrednictwem platformy Vimeo. Polecamy szczególnie osobom, którzy pragnąć poznać szerzej zagadnienia związane z malarstwem akwarelowym i spojrzenia na temat z perspektywy różnych artystów. Serdecznie zapraszamy.

Potrzebne materiały:

Zestaw podstawowy
- ołówek miękki B - 3B,
- gumka chlebowa,
- papier akwarelowy gramatura 300 gsm lub akwarelowy bawełniany gramatura 185-190 gsm,
- pędzel syntetyczny okrągły o wielkości nr 10-12,
- chiński pędzel wilk (do kupienia w naszym studiu),
- farby akwarelowe (w zupełności wystarczy komplet 12 kolorów; polecamy Winsor & Newton w tubce; warto dokupić również zamykaną pustą paletę, gdzie będziemy mogli wyciskać kolory),
- taśma malarska papierowa (brązowa lub żółta),
- papierowe ręczniki,
- spryskiwacz do kwiatów,
- szkicownik format A4 lub A5.

Zestaw zaawansowany
- ołówek miękki B - 3B,
- gumka chlebowa,
- papier akwarelowy bawełniany, gramatura 185-190 gsm lub 300 gsm (polecane: Arches, Saunders Waterford, Winsor & Newton 100% Cotton),
- chiński pędzel wilk (do kupienia w naszym studiu),
pędzel okrągły syntetyczny lub sobolowy o wielkości 10-12,(polecane: W&N PWC)
płaski pędzel Hake lub One Stroke (do kupienia w naszym studiu), ewentualnie płaski syntetyczny lub naturalny (polecane: W&N One Stroke), 
farby akwarelowe (w zupełności wystarczy komplet farb jak w zestawie podstawowym; polecane: W&N PWC w tubkach),
- taśma malarska papierowa (brązowa lub żółta),
- papierowe ręczniki,
- spryskiwacz do kwiatów,
- szkicownik format A4 lub A5.

Polecany zestaw 12 podstawowych kolorów (na podstawie palety profesjonalnych kolorów Winsor & Newton):
Winsor Yellow, Naples Yellow, Burnt Sienna, Vandyke Brown, Transparent Orange, Winsor Red, Alizarin Crimson, Ultramarine Violet, French Ultramarine, Cobalt Turquoise Light, Viridian, Neutral Tint.
W przypadku chęci dokupienia kolejnych kolorów polecam: Yellow Ochre, Raw Umber, Caput Mortum Violet, Quinacridone Violet, Cobalt Blue, Manganese Blue Hue, Hooker's Green, Davy's Gray, Titanium White.
Wykup Kurs Online

W celu zapisów na kurs online prosimy o wypełnienie załączonego formularza.
Potwierdzenie prześlemy mailem na podany przez Państwa adres najszybciej jak to tylko możliwe.
Proszę mieć na uwadze, że do korzystania z kursu online będzie wymagane posiadanie konta na Facebook'u.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lineare@lineare.pl lub telefoniczny:
+48 792 759 737 (Minh Dam).

Uwaga!
Mamy problem techniczny z formularzem zapisów. W razie braku odpowiedzi bardzo prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny na powyżej podane dane.

# /online/kurs-akwareli-online.html #