Prowadzący: Minh Dam

Pakiety zajęć:
Miesięczny (zajęcia raz w tygodniu) - 240pln / miesiąc (4 tygodnie)
Trymestralny (zajęcia raz w tygodniu) - 660pln / trymestr (12 tygodni)

Kurs akwareli online przygotowany przez naszą akademię artystyczną Lineare to pierwszy taki kurs w Polsce... no właśnie, nie chcemy się ograniczać co do regionu bo ze względu na charakter kursu, zarówno uczeń jak i mistrz będą mieli do niego dostęp z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy smartfon lub laptop i dostęp do internetu. Kurs ten kierujemy do wszystkich, którzy zainteresowani są malowaniem akwarelami, ale z jakiegoś powodu nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. W jego trakcie możliwe będzie zarówno poznanie techniki, jak i szerokiego zakresu możliwości, jakie daje malarstwo tego typu.

Jak to działa?

Po wykupieniu subskrypcji uczestnik dostaje dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebook'u na której będą odbywają się zajęcia.
Żeby wziąć udział w kursie online konieczne jest posiadanie konta na Facebooku.

W umówionych godzinach według harmonogramu siadamy wszyscy w naszych domach do wspólnego malowania. Zajęcia są prowadzone w formie transmisji na żywo, a każdy uczestnik może na bieżąco publikować swoje prace w trakcie tworzenia w celu uzyskania korekty. Video-lekcje będą również dostępne do obejrzenia po transmisji, więc osoby nieobecni podczas zajęć, będą mogły dany temat nadrobić we własnym czasie. Efekty finalne prac publikujemy w dedykowanym katalogu w celu uzyskania korekty, które będą przeprowadzane podczas kolejnych zajęć.

Dodatkowo każdy subskrybent może wziąć udział w pozostałych zajęciach online (tj. zajęcia po angielsku czy zajęcia z rysunku) w formie wolnego słuchacza oraz otrzymuje na wstępie dostęp do wszystkich archiwalnych filmów które są opublikowane na grupie. Kursanci mogą przeglądać archiwalny materiał i ćwiczyć na ich podstawie we własnym zakresie.

Program: (do wyboru język polski lub angielski)

Średnio-zaawansowany / Zaawansowany – Program naszych warsztatów malarskich online jest kierowane do uczestników, którzy poznali już podstawy malarstwa akwarelowego. Podczas transmisji online możliwe jest śledzenie powstawania obrazów malowanych przez prowadzących „krok po kroku” oraz uzyskanie korekt swoich prac. Ten proces nauki niczym się nie różni od zajęć prowadzonych stacjonarnie w naszym studiu w Warszawie. Kurs online kładzie duży nacisk na samodzielność i dociekliwość kursanta.

Podstawowy - Dla osób, którzy nigdy nie mieli styczności z malarstwem akwarelowym i będą stawiać swoje pierwsze kroki, mamy przygotowany specjalny pakiet filmów instruktażowy pt. Podstawowy Kurs Akwareli (w przygotowaniu). Pakiet ten będzie do wykupienia jednorazowo i na zawsze i będzie stanowić doskonały start w przygodzie z akwarelą. Dla początkujących kursantów zalecane jest wykupienie pakietu Podstawowy Kurs Akwareli lub udział w naszych stacjonarnych zajęciach malarstwa akwarelowego (poziom podstawowy) przez 1 trymestr. Subskrypcja kursu akwareli online będzie świetnym dodatkiem bowiem wraz z subskrypcją otrzymają Państwo dostęp do grupy dyskusyjnej.

Warsztaty Masterclass – specjalnie przygotowany materiał szkoleniowy prowadzony przez zaproszonych artystów. Te tutoriale polecamy szczególnie osobom, którzy pragnąć poznać szerzej zagadnienia związane z malarstwem akwarelowym i spojrzenia na temat z perspektywy różnych artystów. Serdecznie zapraszamy.

Potrzebne materiały:

Zestaw podstawowy
- ołówek miękki B - 3B,
- gumka chlebowa,
- papier akwarelowy gramatura 300 gsm lub akwarelowy bawełniany gramatura 185-190 gsm,
- pędzel syntetyczny okrągły o wielkości nr 10-12,
- chiński pędzel wilk (do kupienia w naszym studiu),
- farby akwarelowe (w zupełności wystarczy komplet 12 kolorów; polecamy Winsor & Newton w tubce; warto dokupić również zamykaną pustą paletę, gdzie będziemy mogli wyciskać kolory),
- taśma malarska papierowa (brązowa lub żółta),
- papierowe ręczniki,
- spryskiwacz do kwiatów,
- szkicownik format A4 lub A5.

Zestaw zaawansowany
- ołówek miękki B - 3B,
- gumka chlebowa,
- papier akwarelowy bawełniany, gramatura 185-190 gsm lub 300 gsm (polecane: Arches, Saunders Waterford, Winsor&Newton 100% Cotton),
- chiński pędzel wilk (do kupienia w naszym studiu),
pędzel okrągły syntetyczny lub sobolowy o wielkości 10-12,(polecane: W&N PWC)
płaski pędzel Hake lub One Stroke (do kupienia w naszym studiu), ewentualnie płaski syntetyczny lub naturalny (polecane: W&N One Stroke), 
farby akwarelowe (w zupełności wystarczy komplet farb jak w zestawie podstawowym; polecane: W&N PWC w tubkach),
- taśma malarska papierowa (brązowa lub żółta),
- papierowe ręczniki,
- spryskiwacz do kwiatów,
- szkicownik format A4 lub A5.

Polecany zestaw 12 podstawowych kolorów
(na podstawie palety profesjonalnych kolorów Winsor&Newton):
Winsor Yellow, Naples Yellow, Burnt Sienna, Vandyke Brown, Transparent Orange, Winsor Red, Alizarin Crimson, Ultramarine Violet, French Ultramarine, Cobalt Turquoise Light, Viridian, Neutral Tint.
W przypadku chęci dokupienia kolejnych kolorów polecam: Yellow Ochre, Raw Umber, Caput Mortum Violet, Quinacridone Violet, Cobalt Blue, Manganese Blue Hue, Hooker's Green, Davy's Gray, Titanium White.
Wykup Kurs Online

W celu zapisów na kurs online prosimy o wypełnienie załączonego formularza.
Potwierdzenie prześlemy mailem na podany przez Państwa adres najszybciej jak to tylko możliwe.
Proszę mieć na uwadze, że do korzystania z kursu online będzie wymagane posiadanie konta na Facebook'u.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lineare@lineare.pl lub telefoniczny:
+48 792 759 737 (Minh Dam).

# /online/kurs-akwareli-online.html #